RSS
 

Poradnik

Demon’s Souls Poradnik

Demons Souls to na pewno gra wymagająca, przez wielu uznana za trudną. Zanim postawisz pierwsze kroki w opanowanym przez demony, zrujnowanym świecie warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat rozgrywki. Nasz poradnik do gry Demons Souls na PS3 postanowiliśmy zbudować na zasadzie pytań i odpowiedzi. Są to pytania, które najczęściej nasuwały się graczom stawiającym pierwsze kroki w mrocznym świecie Demon’s Souls.P: Kiedy mogę zacząć rozwijać swoją postać / awansować na kolejne poziomy doświadczenia?

O: Zanim będziesz mógł awansować na kolejne poziome (zwane Soul Levels) musisz przejść krótki etap Tutorial (w którym najprawdopodobniej zginiesz ale nie przejmuj się tak właśnie ma być), a następnie przejść pierwszy etap świata Boletarian Palace i pokonać pierwszego w grze bossa. Po pokonaniu bossa Phalanx wróć do Nexus gdzie znajdziesz nowego bohatera NPC – Maiden in Black. Porozmawiaj z nią, a jedną z dostępnych opcji dialogu będzie rozwój postaci.

P: Które współczynniki swojej postaci powinienem rozwijać?

O: Wszystko zależy od tego jaką postacia chcesz gracz i jak chcesz walczyć. Jeśli stawiasz na walkę wręcz rozwijaj Strenght, Vitality i Endurance. Jeśli chcesz grać magiem skup się na współczynnikach Magic i Faith nie zapomnij jednak całkiem o Vitality. Do używania silniejszych łuków będziesz musiał zwiększyć Dexterity. Jeśli dążysz do stworzenia uniwersalnej postaci, która poradzi sobie z każdym bossem w Demon’s Souls i nie planujesz grać online skup się w pierwszej kolejności na cechach: Endurance, Faith, Magic i Vitality, a w drugiej linii rozwijaj Strenght i Intelligence.

P: Jak i gdzie mogę szybko rozwinąć swoją postać?

O: Dla początkujących w Demon’s Souls graczy najlepszych miejscem do szybkiego zyskania kilku leveli jest świat Shrine of Storms. Jest to dość niebezpieczne miejsce dające jednak okazję do zarobienia sporej ilości Soul Points. Na początku pierwszego etapu tego świata napotkasz kilka srernych szkieletów, powinieneś szybko nauczyć się z nimi walczyć i zarobić punkty dusz na kilka leveli. Bardziej zaawansowane techniki zdobywania punktów dusz znajdziesz w naszym poradniku Soul Farming.

Jeśli lubisz darmowe gry mmo w nieco weselszym klimacie sprawdź Big Farm poradnik gdzie dowiesz się jak grać by stworzyć najlepszą farmę.

P: Jak mam pokonać bossa…?

O: Jeśli konwencjonalnymi sposobami nie możesz sobie poradzić z walką, z którymś bossów w grze Demon’s Souls zapraszamy do naszego przewodnika po wszystkich bossach: Demon’s Souls Boss. Prawie dla każdego bossa przygotowaliśmy alternatywny, łatwy sposób przejścia walki.

P: Czy muszę kolejne światy przechodzić w kolejności?

O: Kolejne światy i kolejnych bossów możesz pokonywać w dowolnej kolejności. Jeśli masz problemy z danych etapem często dobrym rozwiązaniem jest spróbowanie swoich sił w całkiem innej lokacji. Po pierwsze zyskasz nowe doświadczenie i wrócisz do problematycznego punktu silniejszy, a po drugie być może w innym świecie znajdziesz ekwipunek i artefakty, które pomogą Ci poradzić sobie z problemami.

Demons Souls Tower Knight

Demons Souls Tower Knight