RSS
 

Nexus

Nexus to ukryta świątynia, która łączy wszystkie 5 światów Boletarii. Jest to również miejsce, w którym możesz bezpiecznie odpocząć, rozwinąć swoją postać, nauczyć się nowych czarów, zrobić zakupy czy też przeorganizować swój ekwipunek. W Nexusie spotkasz również różnych bohaterów NPC, którym pomogłeś w czasie swoich podróży.Nexus – Archstones:

W Nexusie znajduje się 5 kamieni (Archstonses) prowadzących do 5 światów Demon’s Souls:

1 – Boletarian Palace
2 – Stonefang Tunnel
3 – Tower of Latria
4 – Shrine of Storms
5 – Valley of Defilement

Jest również szósty kamień ale jest on zniszczony i nie nadaje się do użytku.


Maiden in Black

Maiden in Black to jedna z najważniejszych postaci w grze. W Nexusie pojawi się po pokonaniu pierwszego bossa – Phalanx. Po rozmowie z Maiden in Black i The Monumental (mały mnich na jednym z wyższych pięter – drzwi do niego otworzą się również dopiero po pokonaniu Phalanxa) bedzięsz mógł u Maiden in Black rozwijać swoje charakterystyki. Podniesienie danego współczynnika o punkt do góry będzie kosztowało określoną liczbę punktów dusz (Soul Points), które otrzymujemy za zabijanie demonów. Oczywiście każdy kolejny punkt charakterystyk będzie kosztował nas coraz więcej Soul Points.

Nexus – Bohaterowie NPC:

Od początku gry w lokacji Nexus spotkasz kowala: Blacksmith Boldwin, który może ulepszyć podstawowe bronie i sprzedać Ci proste elementy ekwipunku oraz drugą bardzo użyteczną postać: Stockpile Thomas, który przechowa dla Ciebie niepotrzebne akurat przedmioty. Jest to szczególnie przydatne w późniejszej fazie gry gdyż nasza postać ma ograniczony udźwig.

Również w tej lokacji znajdziemy szereg bohaterów NPC, którzy nauczą nas nowych czarów, cudów itd. Część z nich będzie w Nexusie od początku, a część musi zostać odblokowana, tzn. musimy ich najpierw na przykład uratować z niewoli demonów w czasie eksplorowania któregoś ze światów. Bohaterowie NPC to:

Nauczyciele:

- Saint Urbain (do odblokowania, uczy cudów – Miracles)
- Disciple of God (uczy cudów – Miracles)
- Sage Freke, the Visionary (do odblokowania, uczy zaklęć – Magic)
- Freke’s Apprentice (uczy zaklęć – Magic)
- Yuria, the Witch (do odblokowania, uczy zaklęć – Magic)

Pozostali bohaterowie NPC:

- The Maiden in Black (pojawia się po pokonaniu pierwszego bossa – Phalanx)
- Stockpile Thomas
- The Monumental (drzwi do niego otwierają się po pokonaniu pierwszego bossa – Phalanx i pojawieniu się Maiden in Black)
- Mephistopheles (do odblokowania)
- Crestfallen Warrior
- Worshipper of God
- Acolyte of God
- Biorr, of the Twin Fangs (do odblokowania)
- Ostrava, of Boletaria (do odblokowania)
- Yurt, the Silent Chief (do odblokowania)

Demon's Souls Nexus

Demon's Souls Nexus